Veleposlanik na jedan dan

Autor: Tihana Mudrovčić, 27. 4. 2018.

Učenik 4.c razreda Bruno Očevčić  24.travnja, 2018. u Zagrebu sudjelovao na projektu "Ambassador for a day- stand up for gender equality" te postao veleposlanik Francuske na jedan dan.

Na projekt organiziran od strane predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović te Veleposlanstva Velike Britanije učenici su se prijavili kratkim jednominutnim videom gdje su na engleskom jeziku objasnili zašto oni zaslužuju postati veleposlanici na jedan dan, te su izrazili svoje mišljenje o položaju žena u današnjem društvu.

Bruno je tako svojim videom postao jedan od 11 mladih veleposlanika koji su u utorak imali priliku provesti dan s dodijeljenim veleposlanicima.

U projektu su još mentorski sudjelovale veleposlanice Nizozemske, Irske i Australije, te kanadski, američki, finski, španjolski i švedski veleposlanik.

Važno je naglasiti kako je on jedini učenik iz Slavonije koji je odabran za veleposlanika, što je vrlo veliki uspjeh.

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci / Stanka Vraza 15, HR-32100 Vinkovci / www.ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr / tsvk@ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr