ŠKOLSKA KNJIŽNICA

Autor: Marija Barac, 14. 9. 2020.

Nekoliko obavijesti nastavnicima i učenicima škole o radu školske knjižnice u trenutnim uvjetima.

Pravila ponašanja korisnika školske knjižnice Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci u uvjetima pandemije COVID-19

Opće upute

1. Prije ulaska u prostor knjižnice potrebno je dezinficirati ruke.

2. Također, prije ulaska u knjižnicu potrebno je staviti zaštitnu masku i ispravno je nositi cijelo vrijeme boravka u knjižnici.

3. Broj korisnika koji istovremeno mogu boraviti u knjižnici ograničen je na jednog korisnika.

4. U prostoru knjižnice potrebno je poštivati fizički razmak od 2 m.

5. U prostoru knjižnice potrebno je poštivati ostale upute HZJZ-a i Ministarstva znanosti i obrazovanja te upute škole.

Posudba knjižnične građe

Učenici će moći posuditi knjižničnu građu poštujući gore navedene upute.

Nakon svake posudbe, knjižničarka će dezinficirati pult za posudbu.

Posudba veće količine knjižnične građe može se organizirati i tako da jedan ili dvoje učenika ili nastavnik posude potrebnu građu za cijeli razred. Knjižničarka će tada na svaku jedinicu građe staviti naljepnicu s imenom i prezimenom učenika na kojega je zadužena određena jedinica građe.

Vraćanje knjižnične građe

Knjižnična građa koju treba vratiti u školsku knjižnicu odlagat će se u kutiju koja je smještena ispred ulaza u školsku knjižnicu.

Obvezna je karantena vraćene građe u trajanju od 72 sata. Nakon karantene, građa se dezinficira, razdužuje i vraća na police za posudbu.

Postupak vraćanja knjižnične građe:

1. Na papiriće koji se nalaze pored kutije za povrat građe, učenici će napisati svoje ime, prezime i razred.

2. Taj papirić će umetnuti u knjigu koju vraćaju.

3. Knjigu će staviti u kutiju.

4. Knjige će biti razdužene nakon karantene i dezinfekcije.

Školska knjižničarka:

Marija Barac, prof.

Priloženi dokumenti:
my-visual_48580224_(1)_(2).png (160.41 KB)
vra-canje-gra-d_48580627_(2).png (205.38 KB)

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci / Stanka Vraza 15, HR-32100 Vinkovci / www.ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr / tsvk@ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr