E Twinning projekt :“Let's wake up! Let's save our only planet Earth from destruction!” -World Environment Day 2021.

Autor: Andreja Pokas, 29. 5. 2021.

Ovaj autorski EU E Twinning projekt pod nazivom „Let s wake up! Let s save our only planet Earth from destruction!“ – World Environment Day  je  osmišljen  kao  buđenje  uspavanih  velikih  korporacija i pojedinaca koji neumorno rasipaju prirodne resurse slijedeći gomilu istih beskrupuloznih.

Globalno zatopljenje, velike klimatske promjene s poplavama, požarima, tsunamijem, sušama, prekratkim vegetacijskim razdobljima ... znanstvenici su dugo istraživali i upozoravali. Unatoč tome, radije slušamo velike korporacije, vjerujući da je stvar drugih ne samih sebe i da imamo vremena. Rastuća prijetnja i izazov uništenja umanjuje kulturnu i društvenu vrijednost resursa usredotočujući se na dobit. Imamo li vremena i hoće li nam biti dovoljno da se spasimo ?????

Projekt će biti realiziran na engleskom jeziku tijekom  razdoblja od 25. travnja do 30. lipnja 2021. godine s projektnim partnerom Ferhat Koklu  iz KONYA / Selçuklu, Turska Kaşgarlı Mahmut Ortaokului. Uz partnera iz Turske pridružili su se i sudionici iz Portugala, Sjeverne Makedonije, Italije, Gruzije i Rumunjske, kao i druge škole iz Hrvatske. Ukupno u projektu sudjeluje petnaest različitih škola iz navedenih zemalja.

Autorica EU E Twinning projekta :

Andreja Pokas, mag. ing. građ. ;profesor savjetnik

Svrha projekta je integrirani pristup resursima, kritičkom razmišljanju i djelovanju u stvarnom vremenu - trenutno ne slijedeći masu koja misli da je stvar drugih, a ne nas samih, kroz niz digitalnih alata, plakata, videozapisa, prezentacija, studentskih mentori kratkometražnih filmova javno pozivaju na spas planeta.

Održavanjem niza aktivnosti u razdoblju do i na Svjetski dan zaštite okoliša, njegov je učinak probuditi ostatak svijeta i upozoriti na prirodne vrijednosti koje oni nemilosrdno troše.

Projekt je u tijeku realizacije a ajedničke rezultate prikazati ćemo  na otvorenoj stranici TwinSpace i stvoriti zajednički e-Magazin do 30. lipnja 2021. godine.

Andreja Pokas, autorica EU projekta

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci / Stanka Vraza 15, HR-32100 Vinkovci / www.ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr / tsvk@ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr