Uspješno provedena akcija "Prvi put darujem krv!" 2021.

Autor: Benjamin Dobutović, 19. 10. 2021.

Dana 25. listopada obilježava se Dan dobrovoljnih davatelja krvi.

Tim povodom smo u školi organizirali akciju darivanja krvi pod nazivom "Prvi put darujem krv".

Akciju smo uspješno priveli kraju. Od svih prijavljenih kandidata odazvalo se 55 osoba od kojih je 50 darovalo krv. Hvala! Vidimo se ponovo u novoj akciji.

Neke od snimljenih fotografija možete pogledati u fotogaleriji...

Zahvaljujući dugogodišnjoj suradnji  sa Gradskim društvom Crvenog križa Vinkovci i Kliničkim zavodom za transfuzijsku medicinu Kliničkog bolničkog centra Osijek, akcija dragovoljnog darivanja krvi je provedena u našoj školi 19. listopada 2021. od 9:00 -13:00 sati.
Akciju su zajednički odradili mladi volonteri GDCK Vinkovci, ogranak TŠRB, i mladi volonteri školskog volonterskog kluba "Zvrk" uz veliki angažman profesora škole (Mirela Dobutović, Tihana Mudrovčić i Benjamin Dobutović) i podporu ravnatelja (Branko Tomić, Mate Vukušić i Domagoj Bujadinović).

Evo što nakon provedene akcije možemo pročitati na FB stranicama Crvenog križa Vinkovci:

PRVI PUT DARUJEM KRV !

Na inicijativu Benjamina Dobutovića, povjerenika Crvenog križa Vinkovci u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci, danas je u zgradi srednjoškolskog centra u Lenijama u suradnji Kliničkog odjela za transfuzijsku medicinu Kliničkog bolničkog centra Osijek i Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci provedena akcija simboličnog naziva "Prvi put darujem krv !".
Uz poštivanje svih epidemioloških mjera, akciji dragovoljnog darivanja krvi pristupilo je 55 osoba, od kojih je 50 (39 muškaraca i 11 žena) darovalo krv. Krv je prvi put darovalo 15 osoba, 8 muškaraca i 7 žena.
Akciji su snažnu potporu pružili ravnatelji sve tri srednje škole koje se nalaze u ovoj zgradi: Mate Vukušić, ravnatelj Tehničke škole Ruđera Boškovića, Domagoj Bujadinović, ravnatelj Srednje strukovne škole Vinkovci, i Josip Jovanovac, ravnatelj Drvodjelske tehničke škole.
Svoj doprinos uspješnoj provedbi akcije uz Benjamina Dobutovića dale su i profesorice Mirela Dobutović, Mirna Dovhanj, Tihana Mudrovčić i Ivana Čorak, te volonterke Mia Rajčanji, Sara Dorić, Marija Klarić, Valentina Rajković, Anamarija Brkić i Dragica Šibenik.
Zahvaljujemo svima na velikom angažmanu, starim darovateljima na ponovo iskazanoj humanosti, a novim darovateljima čestitamo na njihovom uključenju u najhumaniju obitelj na svijetu - obitelj dragovoljnih darovatelja krvi !

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci / Stanka Vraza 15, HR-32100 Vinkovci / www.ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr / tsvk@ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr