E Twinning projekt Year of Ludwig van Beethoven 2021.

Autor: Andreja Pokas, 25. 4. 2021.

E Twinning EU  projekt : Year of the Ludwig van Beethoven

Učenici Tehničke škole Ruđera Boškovića Vinkovci  su pod vodstvom Andreje Pokas, mag. ing. građ. , profesora savjetnika, sudjelovali  u EU e Twinning projektu povodom 250. rođendana Ludwiga van Beethovena, jednog od najvažnijih imena u svjetskoj glazbenoj povijesti, 2020. se u cijelom svijetu slavi kao Beethovenova godina.

Cilj projekta je bio upoznati velikog genija kroz niz višemjesečnih aktivnosti od 17. studenoga 2020. do 7. lipnja 2021.

U projektu je sudjelovalo 9 zemalja: Turska i Hrvatska kao nositelji projekta, zatim Portugal , Francuska, Italija, Danska, Rumunjska, Poljska, Grčka, Tunis i Albanija.

Naša se škola uključila na poziv projektnih partnera s puno radosti i dobre vjere u rezultate  sudjelovanja.

Projektni voditelj  ovog e Twinning projekta iz naše škole : Andreja Pokas, mag. ing. građ.

Kroz niz zanimljivih aktivnosti poput izrade digitalnog loga projekta, digitalnog postera, odabira proslave 250 godina rođenja velikog skladatelja, video kolaža, prezentacije s prikupljenim podacima  o zanimljivostima iz skladateljeva života, 3d model biste skladatelja ( izrada u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića Vinkovci tehnikom 3d printanja,  te video zapisa izvedbe  njegovih skladbi  u izvedbi učenika na različitim instrumentima .

Na kraju, iz svih aktivnosti nastao je prigodni časopis koji prilažem  ovoj objavi.

Projektna partnerica i sudionica :

Andreja Pokas, mag. ing .građ.; prof. savjetnik

Year of the Ludwıg van Beethoven-e-magazine

Padlet je stvoren kao zajednički rezultat velikog ovogodišnjeg projekta 12 EU zemalja Albanije, Danske, Francuske, Grčke, Hrvatske, Italije, Poljske, Portugala, Rumunjske, Tunisa, Turske i Španjolske.

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci / Stanka Vraza 15, HR-32100 Vinkovci / www.ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr / tsvk@ss-tehnicka-rboskovica-vk.skole.hr